Pravidla klubu amatérského tenisu - Liga KAT Jámy

Čtyřhra

1. Tým, který vyhraje 6 gemů vyhrává i set , pokud vede rozdílem dvou gemů, za stavu 6:6 bude hrán tie-break, který set rozhodne. Tento tie-break nahrazuje rozhodující gem v daném setu. První pár, který získá 7 bodů a zároveň musí vyhrát o 2 body (jinak se pokrač. např. 8-6, 9-7) vyhrává tie-break a tím i set 7:6.

2. Hraje se na dva vítězné sety. Za nerozhodného stavu 1:1 na sety následuje třetí rozhodující set. Pokud je v třetím setu stav 6:6,rozhodne tie-break do 7 bodů, ten pár který ho vyhraje vyhrál rozhodující set 7:6 i celý zápas 2:1 na sety.

3. Zapisuje se výsledek na gemy (např. 6:4,6:2 nebo 6:3,4:6,3:6). Jako první je uveden vlastní počet vyhraných gemů. Výsledek vítězný tým zašle na e-mail katjamy@seznam.cz.

4. Výsledky zápasů jsou bodovány následovně:

vítězství ve dvou setech        3 body                      ve třech setech       2 body

porážka  ve dvou setech        0 body                      ve třech setech       1 body

skreč  ve prospěch              3 body                      v neprospěch          0 body

5. Liga je rozlosovaná do jednotl. kol (jedno kolo – 1 měsíc). Hráči se samostatně domluví se soupeři na termínech zápasů v jednotl. kole (měsíci). Při problémech s dohodou o termínu hráči postupují dle propozic nebo kontaktují správce ligy.

6. Odložit zápas do dalšího kola lze jen po domluvě se správou ligy a za těchto podmínek:

• počasí, jiné okolnosti - nutno odehrát maximálně do konce prvního týdne následujícího měsíce.
  • zranění, nemoc - lze prodloužit do konce příštího kola (měsíce) např. z června do konce července.
    Odložený zápas týmy zruší v rezervačním systému, pošlou e-mail na katjamy@seznam.cz ,nebo sms správci ligy ,kde bude jasně určeno, který tým zápas odložil např.- Nováci/Draci-odl.Draci

7. Zápas, ke kterému se hráči  bez omluvy nedostaví, je ,,skrečován“ ve prospěch přítomného páru 6:S.

8. V případě, že ani jeden pár nevyvine snahu zápas odehrát, nezkontaktují se mezi sebou ani se správou ligy, bude jim připsán výsledek S:6 pro oba. Pokud se pár (hráči) z domluveného zápasu omluví, pokusí se oba páry najít nový termín pro odehrání zápasu. Pokud ho nenaleznou, připadá vítězství 6:S pro pár, který byl k dispozici v omluveném termínu.

9. V případě, že jeden z hráčů nebude moci pokračovat v soutěži ze zdravotních důvodů, tým buď:

•  skončí a zbylé zápasy skrečuje, v tabulce zůstávají již odehrané body.
  •  pokračuje dál v soutěži s jiným spoluhráčem za těchto podmínek:
    •  výběr hráče - jamák, rodinný příslušník, osoba blízká
    •  body - zůstávají všechny vyhrané body

10. Při shodě bodů v žebříčku ligy rozhoduje vzájemný zápas, poté počet vyhraných zápasů za sezónu a na konec celkový rozdíl vyhraných a prohraných gemů za sezónu.