Pravidla klubu amatérského tenisu - Liga KAT Jámy

Čtyřhra

1. LIGA KAT JÁMY - Je rozlosovaná do jednotl. kol (jedno kolo - 1.měsíc). Hráči se samostatně domluví se soupeři na termínech zápasů v jednotlivém kole (měsíci) , podle vylosovaného pořadí zápasů. Při problémech s dohodou o termínu hráči postupují dle pravidel pro ligu KAT JÁMY nebo kontaktují správce ligy.

2. HERNÍ PRAVIDLO - Tým, který vyhraje 6 gemů vyhrává i set , pokud vede rozdílem dvou gemů, za stavu 6:6 bude hrán tie-break, který set rozhodne. Tento tie-break nahrazuje rozhodující gem v daném setu. První pár, který získá 7 bodů a zároveň musí vyhrát o 2 body (jinak se pokrač. např. 8-6, 9-7) vyhrává tie-break a tím i set 7:6.

3. HERNÍ PRAVIDLO - Hraje se na dva vítězné sety. Za nerozhodného stavu 1:1 na sety následuje třetí rozhodující set. Pokud je v třetím setu stav 6:6,rozhodne tie-break do 7 bodů, ten pár který ho vyhraje vyhrál rozhodující set 7:6 i celý zápas 2:1 na sety. V dalších problémech a sporných situacích ve hře se hráči řídí podle oficiálních pravidel tenisu nebo kontaktují správu ligy.

4. VÝSLEDEKZapisuje se výsledek na gemy (např.DRACI / NOVÁCI 6:4,6:2 nebo 6:3,4:6,3:6). Jako první je uveden vlastní počet vyhraných gemů. Výsledek vítězný tým zašle na e-mail katjamy@seznam.cz

5. BODY - Výsledky zápasů jsou bodovány následovně:

vítězství ve dvou setech        3 body                      ve třech setech       2 body

porážka  ve dvou setech        0 body                      ve třech setech       1 body

skreč  ve prospěch              3 body                      v neprospěch          0 body

6. ODLOŽENÍ , SKREČ - Odložit zápas lze jen po domluvě se správou ligy                   a za těchto podmínek:

• počasí, jiné okolnosti - nutno odehrát maximálně do konce prvního týdne následujícího měsíce.
  • zranění, nemoc - lze prodloužit do konce příštího kola (měsíce) např. z června do konce července.
    Odložený zápas týmy zruší v rezervačním systému, pošlou e-mail na katjamy@seznam.cz ,nebo sms správci ligy ,kde bude jasně určeno, který tým zápas odložil např.- Nováci/Draci-odl.Draci
  • zranění při zápasu v základní části - po dohodě hráčů a správy ligy lze zápas odložit, dle předchozího pravidla. Odehrané  body zůstávají platné. Pokud k dohrání zápasu nedojde, jde o skreč ve prospěch týmu, který mohl pokračovat ve hře. Tým, který vyhrál první set a ve druvém setu odložil pro zranění a nedohrál ani dohrávku, skrečuje zápas s tím, že mu zůstane 1bod za vyhraný set a 2body patří soupeři.Skreč v prvním setu znamená 3body pro soupeře, který mohl pokračovat ve hře.Důležitá je komunikace se správou ligy.
  • zranění při zápasu v play off - skreč ve prospěch týmu , který mohl pokračovat ve hře.
  • zápas, ke kterému se hráči  bez omluvy nedostaví, je ,,skrečován“ ve prospěch přítomného páru 6:S.

7. PASIVITA, SKREČ - V případě, že ani jeden pár nevyvine snahu zápas odehrát, nezkontaktují se mezi sebou ani se správou ligy, bude jim připsán výsledek S:6 pro oba. Pokud se pár (hráči) z domluveného zápasu omluví, pokusí se oba páry najít nový termín pro odehrání zápasu. Pokud ho nenaleznou, připadá vítězství 6:S pro pár, který byl k dispozici v omluveném termínu.

8. UKONČENÍ, ZÁSTUP - V případě, že jeden z hráčů nebude moci pokračovat v soutěži ze zdravotních důvodů,  tým buď:

•  skončí a zbylé zápasy skrečuje, v tabulce zůstávají již odehrané body.
  •  pokračuje dál v soutěži s jiným spoluhráčem za těchto podmínek:
    •  výběr hráče - jamák, rodinný příslušník, osoba blízká
    •  body - zůstávají všechny vyhrané body

9. SHODA BODŮ, UMÍSTĚNĚNÍ - Při shodě bodů v lize rozhoduje vzájemný zápas, poté počet vyhraných zápasů za sezónu a na konec celkový rozdíl vyhraných a prohraných gemů za sezónu. Při shodě umístnění, nebo případné kontumace zápasu v play-off rozhodne správa ligy - dle odehraných zápasů, aktivity-pasivity týmu, zranění .

10. PODMÍNKY PRO ÚČAST - Soutěže se mohou zúčastnit všichni zájemci z naší obce - amaterští hráči, začátečníci a fanoušci tenisu , kteří mají zájem společně si zasportovat a zdokonalovat se v tomto sportu.

Podmínky účasti :

• hráč/ka musí být jamák, rodák, rodinný příslušník, osoba blízká
  • věková hranice 15 až 99 let
  • hráči a hráčky se seznámí s pravidly pro ligu KAT JÁMY a řídí se podle nich
  • všichni účastníci LIGY KAT JÁMY jsou povinni se řídit provozním řádem víceúčelového hřiště zřízeného obcí Jámy
  • účastnit soutěže se NESMÍ tenista, který
  1. Je registrovaným hráčem pro soutěže závodních hráčů pořádaných nebo zastřešených.Českým tenisovým svazem (ČTS) nebo jiným organizovaným svazem.
  2. Byl veden na žebříčku ČTS.
  3. Vlastní domácí nebo mezinárodní trenérskou licenci.
  4. Je nebo byl účastníkem některé z profesionálních nebo svazových tenisových soutěží

Pokud jste amatéři a chcete si zahrát tenis - přidejte se k nám.